KONST / Litografier / Färglitografi 9122153
*
nr 912 2153
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Färglitografi , Erland Cullberg (1931-2012), Kvinna, 28/110, bladets mått: 66 x 50
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 19:03:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/9 16:55:40
1
Vinnande bud
15/9 17:16:10
2
600 kr
15/9 17:16:16
2
800 kr
- Tema
15 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg färglitografi grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2002 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:26
-
5360 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:46
-
6074 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
*
Erland Cullberg
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Läs mer om Grafik
nr 912 2153
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Färglitografi , Erland Cullberg (1931-2012), Kvinna, 28/110, bladets mått: 66 x 50
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/9 16:55:40 | 1 | Vinnande bud |
15/9 17:16:10 | 2 | 600 kr |
15/9 17:16:16 | 2 | 800 kr |
- Tema
15 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erland cullberg färglitografi grafik kvinna litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2002 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:26 -
5360 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:46 -
6074 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32